Ostravská kavárna

Pražská kavárna se bezpochyby má kde scházet. Praha je totiž plná útulných kaváren, ve kterých se místní potkávají, ať už za účelem přátelských politických debat nebo obchodních schůzek. Jak je na tom ale Ostrava? Máme i zde místa, kam se dá v těchto chladných měsících schovat s kamarády nebo obchodními partnery a užít si dobrou kávu? O tom vůbec nepochybujte!

Jak už jste se z našich předchozích článků dozvěděli, ostravská kultura jde neustále kupředu, a to i ta kavárenská. Představíme Vám pár podniků, kam byste si určitě měli zajít.

 

Kavárna a Centrum Pant

Tato jedinečná kavárna se nachází přímo v centru města na ulici Nádražní. Nenabízejí zde však jen příjemnou obsluhu a dobrou kávu. Kavárna je totiž součástí kulturního a vzdělávacího centra pro veřejnost. V přilehlé přednáškové místnosti se tak pořádají výstavy, autorská čtení, přednášky nebo promítání. Inspirativní prostor pak dotváří malá prodejna knih, zastupující převážně tituly z oboru moderních dějin. Pokud tedy hledáte nějaké stimulující místo pro práci, tato kavárna je to pravé.

Foto: Centrum Pant

Kavárna Daniel

Tak tohle je úplně jiný šálek kávy! Úžasná retro kavárna v ulici Žerotínova, vybízí spíše k posezení s přáteli než k práci. Ve zdejším interiéru si připadáte jako u babičky na návštěvě a kolem jakoby se zastavil čas. K pití si můžete dát kvalitní kávu, ale i různé koktejly či další speciality, a to za velmi příjemné ceny. A budete-li mít chuť, můžete si zde i zahrát na piáno. Kavárna Daniel je v Ostravě už dlouhá léta, pořád ale patří mezi ty nejlepší, a proto jsme ji ze seznamu rozhodně nemohli vynechat.

Foto: facebook.com/KavarnaDaniel

 

La Petite Conversation

Toto krásné francouzské bistro patří mezi novější podniky a přesto už se prodralo na první příčku ostravských kaváren hodnocených přes TripAdvisor. Návštěvníci si chválí hlavně příjemnou obsluhu a pohodovou atmosféru. Místo je ale vyhlášené především svým vynikajícím jídlem. Určitě doporučujeme vyzkoušet místní snídaně.

Foto: lapeco.cz

 

Bolt Café

Chcete-li udělat dojem na zahraničního obchodního partnera, rozhodně ho vezměte do Bolf Café. Kavárny, která se nachází 77 metrů nad zemí v Dolní oblasti Vítkovice. Kromě zajímavého výhledu vás zde čeká také pohled do historie. Ceny odpovídají nadmořské výšce a je zde nutná telefonická rezervace.

Foto: dolnivitkovice.cz

Bo Bistro

Poslední podnik, který se nám do dnešního výběru dostal je Bo Bistro. Najdete zde spojení gastronomie a uměleckého prostoru. Hlavní specialitou tohoto bistra jsou langoše, na které si majitelé vyrábějí své vlastní těsto. Ochutnat můžete, jak tradiční slané langoše, tak i speciální sladké. Výběrová káva je samozřejmostí!

Foto: facebook.com/bobistrostore

 

Dobrých podniků je v Ostravě samozřejmě mnohem více, takže neváhejte vyrazit do ulic a najděte si svůj oblíbený podnik ;).

 

CHCI ZASÍLAT DREAMJOBY DO MAILU

CHCI NAJÍT PRÁCI NA MÍRU

Najít práci na míru

Chci najít práci na míru

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.